Kolejna sesja soundsystemowa już w sobotę


 

W nasze mury powraca impreza Dub System. Tym razem główną scenę wypełni swoimi głośnikami ekipa Pandadread Sound System.

 

Zakorzeniona głęboko w jamajskim środowisku reggae kultura soundsystemowa w Polsce działa coraz prężniej. Skrupulatnie, ręcznie wykonane i odpowiednio zestrojone głośniki miażdżą brzmieniem i stawiają prawdziwą ścianę basu. W sobotę gościmy jedną z najbardziej uznanych rodzimych ekip, Pandadread Sound System.

 

 

Pandadread Sound System to oparta na potężnym basie dziesięciokilowatowa, mobilna tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat (selekcja, fx) i DHS (selekcja, mic), czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej nowoczesnymi, elektronicznymi mutacjami. Rytm, miłość, wolność i bezkompromisowa walka z wszechobecnym aparatem przemocy są uniwersalnym przesłaniem, które wyraźnie bije z doboru prezentowanych przez nich utworów.

 

 

Dub System w Projekt LAB to także występ Collie Weeda, dja i promotora działającego na polskiej scenie reggae od 2001 roku i Ashwagundub, świeżego dubowego projektu, zaangażowanego w organizacje takiej imprezy jak Korzenie Poznania / The Roots of Perception.

 

Na barze również usłyszymy dub – w wersji techno.

Całonocna basowa sesja rozpoczyna się o 23:00 – zapisz się na wydarzenie Fb: Dub System #3: Pandadread Sound System

Autor: Projekt LAB

2017/06/15