Roots Revival i ich soundsytem wagi ciężkiej już w sobotę


 

Już w sobotę odbędzie się  impreza „Dub System”. Gościmy Roots Revival Sound System – jedną z pierwszych polskich soundsystemowych ekip, która działa już od ponad dekady.

 

Zakorzeniona głęboko w jamajskim środowisku reggae kultura soundsystemowa w Polsce działa coraz prężniej. Skrupulatnie, ręcznie wykonane i odpowiednio zestrojone głośniki miażdżą brzmieniem i stawiają prawdziwą ścianę basu. Sobotnia sesja stoi pod znakiem 20kW mocy, o które zadba jedna z pierwszych tego typu ekip w Polsce – Roots Revival Sound System.

 

 

Początki Roots Revival Sound System sięgają 2006 roku, kiedy to Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły i zbudować prawdopodobnie pierwszy w kraju system dźwiękowy na wzór nagłośnień znanych jamajskich potańcówek i parkietów dubowych sesji w UK. Projekt cały czas się rozwijał i rozrastał, m.in. dzięki pomocy specjalisty z Wielkiej Brytanii w osobie Matta Abyssiniana. Dziś ekipa dysponuje wspominanymi wcześniej 20kW mocy, które usłyszymy i poczujemy już w tę sobotę w naszych murach.

 

 

Dub System w Projekt LAB to także występ Collie Weeda, dja i promotora działającego na polskiej scenie reggae od 2001 roku i Ashwagundub, świeżego dubowego projektu, zaangażowanego w organizacje takiej imprezy jak Korzenie Poznania / The Roots of Perception.

 

Na barowej scenie będzie okazja do posłuchania dub’owych odłamów techno. O selekcje zatroszczą się Qubey, Zariush i Michał Nowak aka Mike Zeiss. Startujemy o 23:00.

 

29.04 / Dub System #2 Roots Revival Sound System

Zdjęcie: Awiom.com

Autor: Projekt LAB

2017/04/26