W tym tygodniu: czwartkowe Techniküm, Legowelt dj set i Emptyset live


Nadchodzi kolejny weekend pełny całonocnych badań i ciekawych postaci. Naszą placówkę otwieramy już w czwartek.

Prace badawcze w Projekt LAB rozpoczynają się w czwartek o 22:00. Rezydent cyklu Techniküm. Zboro, do wspólnej gry zaprosił reprezentanta takich projektów jak Szajse Records czy Interselection, Inpulzza.

Jego muzyczny styl oscyluje pomiędzy deepowymi brzmieniami, a niespokojnymi, energetycznymi dźwiękami dub techno. Znacie go z pewnością z występów klubowych, jak i z uczestnictwa w takich inicjatywach jak „Gamma Festival” w Gnieźnie czy „On Boat” podczas trwania festiwalu Audioriver.

Następnego dnia w piątek zwołujemy nadzwyczajne zebranie wszystkich słuchaczy Techniküm. W ramach nagrody za wzorową obecność na czwartkowych zajęciach w Projekt LAB, zorganizowaliśmy wykład specjalnego gościa, wręcz „szalonego naukowca” z Holandii. Mowa tutaj oczywiście o Legowelcie.

Danny Wolfers aka Legowelt, tworzy muzykę już od początku lat 90-tych. Lawiruje gdzieś pomiędzy techno, a house wszystko w oldschoolowym klimacie inspirowanym sci-fi i fantasy. Jego produkcje lądowały w katalogach takich wytwórni jak m.in. Clone, L.I.E.S., Peoples Potential Unlimited czy Crème Organization.


Artysta nie jest tylko wyjątkowo obeznany jeśli chodzi o stare maszyny do produkcji muzyki elektronicznej. Tworzy i udostępnia za darmo instrumenty do Ableton live, czy programy i gry na Commodore 64.Tak wszechstronna i barwna postać była idealnym wyborem na główny wykład wyjątkowej, weekendowej sesji Techniküm podsumowującej 2017 rok.

W sobotę Projekt LAB na jedną noc zamienia się w Projekt Labirynt. Gościem kolejnej edycji cyklu będzie legendarny duet Emptyset, który z niechcianego zjawiska przesteru, w połączeniu z brutalnymi rytmami, stworzył prawdziwą sztukę i wprowadził muzykę elektroniczną na nieznane do tej pory rejony.

Wydawali w kultowym Raster Noton, Subtext, Thrill Jockey Records, zatrzęśli Unsoundem oraz zamykali główną scenę tegorocznej edycji festiwalu Berlin Atonal.


Projekt Labirynt to także m.in. scena ekipy Powrót do Źródła, gdzie za wystrój odpowie niezastąpiony Pszczoła UV.

Pełne lineupy wydarzeń są dostępne na eventach Fb – linki poniżej. Do zobaczenia na Grochowych Łąkach 5! Wszystkich naukowców zachęcamy do przybycia na badania wraz ze swoimi asystentami.

Czwartek: Techniküm pres. Inpulzz / Zboro

Piątek: Techniküm: Legowelt

Sobota: Projekt Labirynt: Emptyset Live / Scena Powrót Do Źródła

Jeśli chcesz zdobyć darmową przepustkę na jedno z tych wydarzeń, skomentuj ten post na facebooku linkiem do utworu artysty, który wystąpi w naszych murach w ten weekend. Ze zwycięzcami skontaktujemy się w dzień danej imprezy.

Autor: Projekt LAB

2017/12/12