W tym tygodniu: SUKA OFF, Syntetic


PIĄTEK

23:00 / XXX: SUKA OFF pres. DEEP RED

DEEP RED to najnowszy performance SUKA OFF, który w Poznaniu będzie miał swoją polską premierę. To charakterystyczne dla grupy połączenie body art z teatralną narracją, ubrane w mocno przefiltrowane przez estetykę grupy inspiracje dawną sztuką sakralną i starymi anatomicznymi rycinami. To rytuał przemiany, w którym zabiegi medyczne mieszają się z pseudo-religijnymi obrzędami, a postaci bóstwa i wyznawcy przenikają się postaciami lekarza i pacjenta.

Lineup: SUKA OFF, RaQ, ZariushThomas PalecBASEN, Monster

NIEDZIELA

20:00 / Prima Aprilis: The Syntetic aka Człowiek Widmo

The Syntetic (zwany też Miszcz Pawarotti lub Człowiek widmo) – projekt muzyczny Dariusza Pakuły ze Świętochłowic. W swoich tekstach, często chaotycznych i pełnych surrealistycznego humoru, opowiada różne historie inspirowane m.in. baśniami i fantastyką naukową. Charakterystyczną cechą wokalu Pakuły jest jego silny śląski akcent, jednak słownictwa z gwary śląskiej używa sporadycznie (nudelkula, ożarty). Jako tło muzyczne The Syntetic wykorzystuje stare przeboje synth popowe, dance i techno. Swoje utwory nagrywał na kasetach magnetofonowych, które były przekazywane między znajomymi. Po pewnym czasie ktoś umieścił próbki jego twórczość w internecie, gdzie zdobyły popularność. Pakuła początkowo nie wierzył w swoją popularność, był przekonany, że znajomi drwią z niego. Przekonał się o niej dopiero, gdy zaczął publicznie występować. Na swoim koncie ma występy m.in. w: Świętochłowicach, Katowicach, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Bytomiu. W 2007 roku wystąpił gościnnie na płycie Gra? zespołu El Doopa w utworze Czarny niewolnik. Od 2008 roku projekt działa pod nazwą Syntetic i tworzą go Miszcz Pawarotti i DJ 5:cet.

Lineup: The Syntetic Band live, Mar Val Dee

NIEDZIELA

22:00 / Techniküm: Audiorotax / Zariush

Kolejnym gościem Techniküm będzie audiorotax. To dj o wieloletnim doświadczeniu, kolekcjoner nagrań, legenda poznańskiej sceny minimal, postać burząca stereotypy mocnych technicznych brzmień. Sam o sobie mówi – „son of a pitch”. Jako fanatyczny miłośnik analogowej barwy dźwięku jest wiernie oddany kultowi płyty winylowej.

Lineup: audiorotaxZariush

Autor: Projekt LAB

2018/03/28