Wszystko co musisz usłyszeć przed DrumObsession z Kimyan Law


 

Wreszcie nadeszła wiosna, a z nią powiew świeżości, również w muzyce. Już w tę sobotę po raz 76 spotkamy się DrumObsession. Przewodzić mu będzie Kimyan Law, jeden z najbardziej wyjątkowych i oryginalnych artystów ostatnich lat.

Posłuchajcie kilku propozycji z jego dyskografii, selected by Alegria.

Numer otwierający „Zawadi” (jego drugi autorski album) jest idealnym przykładem tego jak niesamowicie wyjątkowym producentem jest Kimyan Law. Puszczam to każdemu, kto chce zrozumieć, dlaczego tak się jaram tym artystą.

Choć KL ma ojca Kongijczyka, do niedawna nie było mu dane odwiedzić nękanego (najkrwawszym od czasów II WŚ) konfliktem zbrojnym kraju. Jednak inspiracje i wpływy muzyki afrykańskiej i tradycyjne instrumenty od zawsze towarzyszą Nico w jego produkcjach i w tym wałku słychać to chyba najlepiej.

Ten tjun dał chyba jak do tej pory Kimyanowi największy rozgłos. Zresztą nie ma się co dziwić – jest sztos. Organicznie brzmiąca perka, kontrabas, wokal Roberta Manosa i ta przestrzeń – posłuchajcie sami, a zrozumiecie o co chodzi! ?

Ciekawostka: Nico nie zamyka się tylko w tempie 170 BPM i połamanych beatach. Ten tjun mógłby hulać po największych scenach Audioriver i rozpalać parkiety imprez w stylu 4×4.

Pozostając na chwilę poza DNB, oto przykład na to, jak vibe Kimyan Lawa potrafi działać na wyobraźnię. Muzyka jak wzięta ze ścieżki dźwiękowej do jakiegoś nienakręconego jeszcze filmu…

Jeden z delikatniejszych utworów z najnowszego LP. Gdybym miał wybrać singla promującego album, to chyba byłby właśnie ten tjun. Clara Luzia na wokalu pięknie dopełnia całość i już wiem, że w sobotę w LABie będzie magicznie.

25.03 / DrumObsession #76 with Kimyan Law
Start 23:00
Tax: 15/20 (przedsprzedaż internetowa) / 25 PLN (w dniu imprezy)

Autor: Projekt LAB

2017/03/20