Dub System #11 Dubbing Sun, Bukkha

25/01/2020

Info

Dubbing Sun
https://soundcloud.com/dubbing-sun-soundsystem
https://www.facebook.com/DubbingSun/
Austriacki producent, selektor i promotor. Jego produkcje oscylują głównie w stylistyce heavy-weight dub/future dub/steppas. Na najbliższą sesję przywiezie nam swoje najcięższej wagi produkcje, porcję świeżych dubplate’ów oraz masę dobrej energii!

W ostatnich latach jego tune’y zostały wydane w takich labelach jak Moonshine Recordings, Lion Charge, Green King Cuts, Whodem Sound, Dubatriation, Pressed Records, Dub Descendants, Archetype Records jak i w jego włąsnym Dubbing Sun Records.

Na swoim koncie ma już kolaboracje z takimi artystami jak Bukkha, Blue Hill, Digid, Full Dub, Lutan Fyah, Clinton Sly, Bunnington Judah czy Addis Pablo.

Be prepared for some serious stepper vibes!

Bukkha
https://soundcloud.com/bukkhaspace
https://bukkha.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/bukkhaspace/
[Dub-Stuy, Moonshine, Green King Cuts, 4Weed, Tribe84, Lion Charge, WAR, Tuff Scout]
Oryginalnie pochodzący z Lafayette w Luizjanie, USA – Bukkha (czasami znany jako Preacha, gdy wybiera się w mroczną sferę muzyki basowej). Od 11 roku życia grał na gitarze i basie, wykazując się wielką pasją i wyczuciem do muzyki od najmłodszych lat. Czerpal inspiracje z szerokiego spektrum wpływów takich jak Scientist, Luke Vibert, Madlib i Billie Holiday kwestią czasu było zanim sam spróbuje swoich sił w produkcji muzyki.

W ciągu roku od rozpoczęcia rozwijania swojego własnego stylu, jego numer „Under” został dostrzeżony przez Brytyjskie wydawnictwo „Dubbed Out” w którym w 2009 roku ukazało się debiutanckie wydawnictwo winylowe, w tym remiks Radikal Guru na stronie B tego singla.

W następnych latach stał się podstawą sceny muzyki dubowej i basowej w Gulf Coast, gdzie doskonalił swoje umiejętności jako DJ i zyskał silną reputację dzięki swoim energetycznym setom.

Skok w 2015 rok to czas w którym Bukkha zdecydował się przeprowadzić na drugą stronę wielkiej wody do Valladolid w Hiszpanii, gdzie trafił do pracy i spędził dużą część następnych 3 lat w swoim domowym studio.

W tym czasie wydał 3 solidne EP-ki w legendarnych Moonshine Recordings (w tym „Ruling Sound” z Junior Dread) oraz kolejne 4 w amerykańskim Dub-Stuy Records – w tym „Guns N Fiyah „Z Junior Dread i jego hymnem z 2017 roku„ Death Chat ”z Killa P (która wciąż jest mocno grana przez najwiekszych DJ na świecie).

Ukazały się też kolejne wydawnictwa wysokiej jakości na cenionych labelach takich jak ZamZam Sounds, Grand Ancestor, Tribe 84 Records i 4Weed Records, a pod pseudonimem „Preacha” wydał ostatnio kolejny hymn wagi ciężkiej „Chasing Dreams” na którym wokalnie udziela się aktywista muzyczny z Bristolu Rider Shafique

W ostatnich latach jego utwory otrzymywały regularne wsparcie od wielu znanych artystów z całej sceny muzyki basowej – od ojców głębokiego dubstepu, takich jak Mala, J: Kenzo i N-Type, po międzynarodowe legendy Soundsystemowe takie jak Channel One Sound System w Wielkiej Brytanii, King Shiloh w Holandii czy Dub-Stuy z Brooklyn, NY.

Rok 2019 zaczął się bardzo dobrze debiutancką EPką dla Lion Charge Records, która ma na celu lekkie zwolnienie z wydawnictwami oraz prace w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, Azji i Australii.

Lineup

Ashwagundub Sound System:
Collie Weed
Ashwagundub
Dubbing Sun
Bukkha
Caveman Dub

Drum’n’bass Stage:
R:A
Istota
STC
Rahion
Kinga Ka
Nikita Liubych