Dub System #5 Tetra Hydro K Live!

23/02/2018

Info

W lutym gościmy jeden z najciekawszych projektów live dubowych spośród przeogromnego muzycznego bogactwa jakim może pochwalić się francuska scena dub. Odwiedzi nas duet Tetra Hydro K bardzo dobrze znany fanom dubu z licznych albumów jakie wydali na przestrzeni ostatnich 6 lat. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka przeróżnych podgatunków których wspólnym mianownikiem jest potęzny bas i efekty definiujące słowo dub w jego bardzo szerokim znaczeniu. Odwiedzą oni nasz kraj po raz pierwszy w historii!

Tetra Hydro K (Francja)
Tetra Hydro K to tak na prawdę nazwa LABoratiorium w sekretnej lokalizacji prowadzonego przez Doctora Kanay a and Krilong’a.
Ich badania koncentrują się na ekperymentowaniu z organicznymi elementami (żywe instrumenty) w środowisku generowanym komputerowo. Podczas kolejnych to ekperymentów, specjaliści drapali się po głowach szukając odpowiedzi na pytania:

-Czy to elektronika? Akustyka? Dub? Dubstep? Drum’n’Bass? Czemu nie mogę przestać tańczyć? Rezultaty tych chemicznych reakcji, możecie usłyszeć na własne uszy. Na Dub System #5 będzicie mogli na żywo przekonać się jak smakuje taka mikstura podana na gorąco. Nie czekajcie dłużej i przekonajcie się na własnej skórze jak wyborne substancje dźwiękowe wytwarza THK
https://web.facebook.com/Tetrahydrok23/

Caveman Dub (Poznań)
Caveman działający od 2016 r. na rzecz szerzenia kultury bassu DJ, producent i multiinstrumentalista.
Własne produkcje serwuje wraz ze starannie dobraną selekcją.
Aktywista poznańskiej familii Korzenie Poznania – The Roots of Perception, ostatnio zamieszany również w cykl imprez Dub System.
Uznany na scenie psychodelicznej gdzie prezentował się m. in. dwukrotnie na Samsara Europe Festival na Węgrzech, Burning Mountain w szwajcarskich Alpach, polskich LAS Campach czy Obudzić Sypialnie i całej masie imprez klubowych u boku najbardziej rozpoznawalnych artystów tego gatunku jak Infected Mushroom, Desert Dwellers, Suduaya czy Kaminanda.
Moony (Poznań)
Moony utalentowany poznański producent muzyki określanej jako psydub, członek załogi Korzenie Poznania – The Roots of Perception.
Od roku 2016 grywa na festiwalach oraz w klubach prezentując swój Live Act.
Muzyka jaką robi to dźwięki płynące prosto z Księżyca, który ma dla niego wyjątkowe znaczenie.
Grał m.in. na takich festiwalach jak Las Camp/Las Tribe, Samsara Europe Festival, Silver Lake, Dub Warriors, Slot Art, Boski Festiwal, Natural Unite, Pure Psychodelic oraz mniejszych i większych wydarzeniach psy/dubowych.


https://web.facebook.com/Moony-350525435361960/

Rise up! Sound System (Częstochowa)
Rise up! Sound System to kolektyw muzyczny działający od 2004 roku w Częstochowie, którego założycielami są Piotr „Andrzej” Całus, Paweł „Zmora” Skalik i Łukasz „Lotnik” Mszyca. Trzech przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki „niskich częstotliwości”.
Działalność Rise up! to przede wszystkim prezentacja muzyki, szeroko pojęta organizacja imprez, sesji sound-systemowych oraz promocja kultury Reggae-Dub w Polsce.
Podczas swoich występów skupiają się na takich gatunkach muzycznych jak Roots, Digital, Stepper oraz Dub. Ich dj-sety okraszone są nawijkami, świadomym przekazem na mikrofonach, masą efektów, syren oraz sampli.
Jak przystało na Sound-System z prawdziwego zdarzenia kolektyw dysponuje potężnym nagłośnieniem własnej produkcji o mocy wyjściowej prawie 30kW,
z pomocą którego uczestnik imprezy nie tylko może usłyszeć najnowsze produkcję ale i fizycznie odczuć je na własnej skórze!
Na ponad 12-letnie doświadczenie Rise up! składają się niezliczone ilości imprez w klubach, dziesiątki imprez plenerowych oraz współpraca przy organizacji czołowych festiwali w Polsce.
Kolektyw może się również poszczycić kooperacją z wieloma topowymi artystami z kraju i zza granicy.
Marka Rise Up! Sound System z roku na rok staję się coraz bardziej rozpoznawalna wśród wielbicieli jamajskich basowych brzmień a artyści czy organizatorzy wydarzeń kulturalnych chwalą sobie współpracę z kolektywem zarówno za profesjonalne podejście jak i pozytywną, przyjacielską atmosferę.

“Promujemy pozytywne wartości. Miłość, szacunek, zrozumienie. Zabawa ale i świadomy przekaz. Gramy dla ludzi bez względu na kolor skóry, wiek, wyznanie czy pochodzenie. Music is a mission -not a competition!”

Lineup

Tetra Hydro K, Moony, Caveman, Alegria, Artiztix, Impakt, Zoo-E