Info
Zamiast tradycyjnego opisu, którego nikt nie czyta, wrzucimy tutaj odpowiedź na pytanie: „dlaczego Randomer?”. Otóż dlatego, że my i Randomer jesteśmy do siebie bardzo podobni.
Pozwólmy mu się przedstawić tak, jak zrobił to w jednym z wywiadów:
25/M/London seeks crowd to listen to repetitive druggy music at loud volume
To tak jak my tylko, że mamy po 18 lat i mieszkamy w miastach, które razem złożone do kupy zajęłyby jakieś 2% Londynu i w których łącznie jest 5 klubów – to pewnie tyle ile otwarto w Londynie w tym tygodniu.
Rohan (jego prawdziwe imię) tworzy oryginalnie brzmiące, nieszablonowe techno bangery, które są grane na całym świecie przez czołowych zawodników. A z czego wynika jego specyficzne brzmienie? Sam mówi, że głównie... z lenistwa. W studiu nie ma prawie żadnego hardware'u, działa na kompie, większość dźwięków sampluje bo nie chce mu się ich syntezować. Melodie układa z patternów i mógłby co prawda je zagrać na gitarze (skończył szkołę muzyczną), ale ta wisi po drugiej stronie studia i nie chce mu się po nią wstawać.
Tak jak u nas:
- Tej zrób opis na wydarzenie
- Tak tak już robię, ale nie mam jak napisać
- A z czego piszesz tera?
- No niby z telefonu ale mam taki mały, że mnie potem palce bolą i jak gram na pleyu to mi headshoty nie wychodzą. I mi się w sumie nie chce za bardzo. Ale jak będę przy kompie to napiszę
- To samo mówiłeś dwa i pięć tygodni temu
…
halo
…
;(
Randomer uważa, że przez to, iż słuchał za dużo Aphex Twina, to większość jego muzyki nie nadaje się do wydania, bo jest zbyt połamana i dziwna. Publikuje tylko to, co uznaje za parkietowe sztosy. Gdy wysłał swój pierwszy numer 4/4 do Untold z Hessle Audio dostał radę: "You need to make it more stupid". Nie wiadomo jak bardzo wziął sobie ją do serca, ale od tego czasu wydaje niesamowite utwory, które łączą w sobie bardzo organiczne brzmienie, taneczny groove i ten niepodrabialny „randomerowy” styl.
My też słuchaliśmy dużo Aphexa i jedyne co nam wyszło połamane i dziwne to nasze życiorysy.
Niebagatelny wpływ na jego twórczość miały londyńskie pirackie rozgłośnie radiowe nadające głównie Jungle i d'n'b - i w takim właśnie klimacie Rohan wydawał pierwsze produkcje. Potem przeszedł płynnie przez dubstep i w sumie wszelkie brytyjskie odmiany muzyki basowej, by w końcu dotrzeć do techno.
U nas też są tacy co grają i techno i basy, ale jedyne co ich za to spotyka to śmiech branży.
Randomer gra w najlepszych klubach i na największych techno festiwalach świata. Ma wspólne projekty z Perc, Clouds & Hodge. Wydaje dla kilkunastu wytwórni m.in. Clone Basement, Hemlock, Turbo, L.I.E.S.
My za to gramy w najlepszych klubach w Poznaniu, mamy wspólny projekt i też wydajemy... naszą ostatnią stówę na promocję tego wydarzenia...
A no i na festiwalu też byliśmy - nazywał się Woodstock, był za darmo, ale o tym co się tam wydarzyło nie możemy mówić.
Dobra wyszło na to, że podobieństw pomiędzy Randomerem a Technokracją i LOW Kollektiv nie ma jednak żadnych, więc cały ten tekst nie ma sensu, ale przynajmniej czegoś się o nim dowiedzieliście.
Zapraszamy Was na imprezę z Randomerem, po której on sam wpisze Projekt Lab na listę ulubionych, bo na pytanie:
- Have you got a favourite club to play?
Odpowiedział:
- Anywhere dark and full of sweaty people.
A to jesteśmy w stanie mu zapewnić!
Lineup
Randomer, Extinct Species, Impakt, Potocki / Panic System, no_contact/Pinopa, Spete, Monster, Nioki, N/N, Kaja